Alan Adı (Domain) Tescil » Com.TR Tescil » Alan Adı Marka Tescil Com.TR alan adının tescil ve korumasını nasıl sağlarım, uzun süredir kullandığım alan adını başkası tescil etmiş ne yapabilirim vb. sorunlarınızı çözmekteyiz.
Alan Adı (Domain) Tescil » Com.TR Tescil » Alan Adı Marka Tescil
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Özal Mah., 1940 Cd Modern Sitesi C Blok No:43, Batıkent/Ankara +90 212 212 35 17 Ostim Patent Logo

Alan Adı Domain Tescil

Alan Adı Domain Tescil Com.TR alan adının tescil ve korumasını nasıl sağlarım, uzun süredir kullandığım alan adını başkası tescil etmiş ne yapabilirim vb. sorunlarınızı çözmekteyiz.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Patent  Tarih :  22.11.2018       Google Plus      
Özal Mah., 1940 Cd Modern Sitesi C Blok No:43, Batıkent/Ankara +90 212 212 35 17 Ostim Patent

Ostim Patent Logo

Alan Adı Domain Tescil Ostim Patent

Öncelikle com.tr uzantılı alan adlarının tahsis ve tescilinin nasıl olduğu, bu alan adlarının marka tescili ile korunmaması halinde hangi sorunlarla karşılaşabileceğinizi, marka başvurusuna dayanak yapılan com.tr uzantılı alan adı, marka başvurunuz reddedildiğinde olası sorunlar veya bir başkasının alan adı tahsislerine yapacağı itirazlardan kaynaklı sorunlara buradan çözüm üretmeye çalışacağız.

 

Yine uzun senelerdir marka niteliğinde kullandığınız com,net, org vb. uzantılı alan adlarının bir başkası tarafından bir şekilde marka tescilinin yapılması nedeniyle olası sorunları, karşılaşabileceğiniz riskler ve bunların bertaraf edilmesi için çözümleri elimizden geldiğince paylaşmaya çalışacağız.

 

Ostim Patent olarak, Marka Şehir Ostim Proje kapsamında daha çok marka tescilin yapılması için oldukça İNDİRİM yaptığımız hizmet ücretlerini ve toplam marka tescil maliyetlerini Online Marka Tescil sayfamızdan, diğer marka işlem ücretlerini ise Marka Tescil Fiyatları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde com.tr dahil alan adı (domain tescil) ilişkin her türlü sorularınızı aşağıdaki "yorum yaz" kanalıyla tarafımıza yazabilirsiniz. Mümkün mertebe kısa süre içinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

 

Bu arada blog sayfamızda prensip olarak alan adı ve marka ismini yazmayacağız. Genel ifadeleri örnek göstererek açıklamaya çalışacağız. Bu durumun olanaklı olmadığı durumlarda ise bizzat kayıtlı mail adresinize size özel cevap yazacağız.

 

sorularınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Alan Adı Domain Tescil

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Marka, Şirket, Firma isimlerinin nasıl bulunacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği, tescil başvurusu ve sonrası olası soru ve sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz.
1 Yorum
 • Ostim Patent Kullanıcı Yorum
  06/05/17 15:55:20

  Selamlar, com.tr tescil için marka başvurusu şartmıdır.? Ayrıca marka reddedilirse com.tr de iptal edilebilir mi? Teşekkürler...

  • Ostim Patent Marka Danismani
   Bülent Aydın » Marka Patent Danışmanı
   1 Oylama(lar) - 06/05/17 15:57:16

   Kerim Bey, com.tr alan adı için ya marka tescil başvurusu yapılmalı veya ilgili alan adını barındıran bir ticaret unvanına sahip olunmalıdır.. Kural olarak marka başvurusu reddedilir ve üçüncü bir taraf tarafından bu red gerekçe gösterilerek com.tr alan adınıza itiraz edilirse ilgili alan adı iptal edilir. Yine marka başvurunuz reddedilse dahi itiraz olmadığı sürece iki yıl kullanmak şart ve koşuluyla com.tr alan adınıa sahip olabiliyorsunuz. Ancak hem ilgili aln adında kullanılan ismin başkası adına tescilli olması nedeniyle yasal takipler olabileceği gib, sizin olmayan bir markaya da boşu boşuna yatırım yapmış olursunuz. Ayrıntılar için iletişim adreslerimizden bize ulaşarak marka vekillerimizle görüşmenizi öneriyoruz.

Yorum Yapın
MUTLU MÜŞTERİLER
Marka patent, tescil, uyarı, zamanlama, yönlendirme, öneri ve görüşleriyle şirketimizin son 10 yılda çok olumlu oluşumlara imza attığımızı Etkin Patent çalışanları sayesinde elde ettiğimizi ve başarılarımızın devamının süreceğinden inancımız tereddütsüz tamdır. Teşekkürler Etkin Patent…


E-Bülten